Geoblog.pl    magiana    Podróże    Sardynia 2012    do widzenia

do widzenia

Włochy
Włochy, Olbia

Po drodze wjeżdżamy jeszcze do Palau, bo chcę jeszcze koniecznie na pożegnanie gelato. No ale gelateria zamknięta! :(

Wlokąc się wijącą się drogą, na której nie ma nawet jak wyprzedzać (to też trzeba wziąć pod uwagę podróżując po Sardynii) w końcu dojechaliśmy do Olbia. Nie ma już czasu zwiedzać miasta, wjeżdżamy od razu na prom. Prom to kolejna wielka szafa, jak w myślach je nazywam. Linia nazywa się Moby, na burtach wymalowane bajkowe zwierzaki. Na ten sąsiedni wjeżdżają tiry z autami, dziwię się z początku, ale to pewnie auta po sezonie wracają na kontynent do przeglądów.

W środku zabawnie się chodzi dłuuuugimi wąskimi korytarzami w poszukiwaniu kabiny.

Wyłażę od razu na górny pokład. W końcu przydaje się kurtka ;)
O dziewiątej koleś rzuca nam cumy i ruszamy. Port powoli zostaje w tyle. Do widzenia Sardynio, mam nadzieję, że nasze drogi kiedyś jeszcze się zejdą!
Inne promy zabawnie wyglądają, z włączonymi przednimi światłami, jak jakieś bajkowe potwory ;) Wszyscy już poszli, a ja zostaję jeszcze na pokładzie, bo jest pięknie, mimo zimna. Mijamy dwie latarnie morskie i samolot podchodzi do lądowania - super.

Po kolacji w maleńkiej kabinie wychodzę jeszcze na pokład. Wiatr wieje, fale pryskają, w dali widać wyspy i kilka latarni morskich. Każda ma inny sygnał, fajnie widzieć ich aż tyle na raz :) Uwielbiam latarnie morskie! Widać też gwiazdy, choć w tym akurat przeszkadzają światła na promie. Ale i tak jest pięknie!

magiana
Alicja D
zwiedziła 12% świata (24 państwa)
Zasoby: 597 wpisów597 97 komentarzy97 2819 zdjęć2819 0 plików multimedialnych0

04.10.2012 - 12.10.2012