Geoblog.pl    magiana    Podróże    Europe Tour 2009 - wersja robocza    wyciągiem na górę

wyciągiem na górę

Austria
Austria, Lienz

Żeby dostać się do Lienz, znów musieliśmy pokonać górki, na szczęście już nie tak wysokie, jak wczoraj. Ale za to znów mieliśmy piękny widok na miasto i góry.

Kierujemy się na Cortinę. Po drodze w Linz jest zamek, który było widać już z daleka. Niedaleko od naszego skrzyżowania, więc jedziemy. Parking na dole, okazało się, że do zamku trzeba podejść w górę. Żadnemu z nas się nie chce, upał daje się we znaki. Ale przy parkingu jest wyciąg, idziemy zobaczyć z ciekawości. No a skoro już tu jesteśmy, to jedziemy na górę :) Fajne jest to, że tu wszędzie można dostać darmowe mapki regionu z opisanymi atrakcjami i szlakami turystycznymi.

Na górze widoków na miasto nie ma, ale jest piękny domek z kawiarnią i wielka polana. A dla dzieci atrakcją jest zagroda z domowymi zwierzakami. Ludzi mało. Tak tu ładnie, że najchętniej poszłabym po prostu przed siebie, na górę bo ścieżki są. Tylko znów ten czas...
Widoki można podziwiać jadąc krzesełkami w dół. Widać stację kolejową, kościółek, całe miasteczko i domki na wzgórzach. No i zamek, do którego mieliśmy iść. Z bliska jakiś brzydki się wydaje, odrapany i taki toporny.

magiana
Alicja D
zwiedziła 12% świata (24 państwa)
Zasoby: 597 wpisów597 97 komentarzy97 2819 zdjęć2819 0 plików multimedialnych0

04.10.2012 - 12.10.2012